نسخه چاپی


عشایر تراکمه در دوره قشلاقی 600 لیتر نفت سفید دریافت می کنند

با پیگیری های بعمل آمده از سوی امور عشایر گلستان و توافق صورت گرفته با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان گلستان، عشایر تراکمه مستقر در این استان در دوره قشلاقی 600 لیتر نفت سفید دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر گلستان، با پایان کوچ پاییزه عشایر گلستان و استقرار آنان در مناطق قشلاقی شهرستان های گنبد، مراوه تپه و کلاله و بروز سرمای زودرس، طی نشست مشترکی با مسئولین ناحیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان و فروشندگی های سوخت این نواحی تدابیر لازم برای تامین نفت سفید و گاز مورد نیاز عشایر مستقر در مناطق قشلاقی استان اندیشیده شد.

بر پایه این گزارش، بر اساس توافق بعمل آمده مقرر شده است همچون سال گذشته به ازای هر خانوار مستقر در مناطق قشلاقی استان گلستان اعم از عشایر اکراد کوچنده استان های خراسان شمالی و رضوی و عشایر تراکمه بومی استان گلستان بابت یکدوره قشلاق گذرانی مقدار 600 لیتر نفت سفید در قبال ارائه کالا برگ معتبر و شماره دفترچه سوخت به آنان اختصاص یابد.

این برای دومین سال متوالی است که علاوه بر تامین نفت سفید مورد نیاز عشایر اکراد خراسان رضوی و شمالی مستقر در استان گلستان، این میزان سهمیه برای عشایر تراکمه بومی استان نیز اختصاص یافته است.

همچنین تداوم تامین و توزیع گاز مایع عشایر مستقر در مناطق عشایری استان از طریق شرکت تعاونی سیلندر پرکنی گاز مایع عشایر نیز مورد توافق قرار گرفته است.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨ - ١١:٠٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: