نسخه چاپی


مدیرکل بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران:

برای توانمندسازی عشایر نباید تنها به تزریق تسهیلات اکتفا کنیم

مدیرکل بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تسهیلات پرداختی به عشایر در سال های اخیر، گفت: تزریق تسهیلات به عشایر به تنهایی کارآمد و کارساز نیست و این جامعه را به اهداف تعیین شده نخواهد رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، مدیرکل دفتر بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران در سفر به ایلام از پروژه های زنجیره تولید گوشت قرمز و پلاک کوبی دام عشایر این استان بازدید و با حضور در نشست شورای هماهنگی این اداره کل به تشریح برنامه های سازمان امور عشایر پرداخت.

داریوش نعمت اللهی در این نشست در سخنانی اظهار داشت: جامعه عشایری با ۱,۵ درصد از جمعیت کشور، جامعه ای مولد است که نسبت به جمعیت خود از ظرفیت های بالایی در تولید و اشتغالزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: تامین ۲۰ تا ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور معادل ۱۸۰ هزار تن، تامین ۳۰۰ هزار تن شیر و در اختیار داشتن بیش از یک سوم مراتع کشور از ظرفیت های ویژه جامعه عشایری به شمار می رود.

نعمت اللهی با اشاره به تسهیلات پرداختی به عشایر در سال های اخیر، گفت: تزریق تسهیلات به عشایر به تنهایی کارآمد و کارساز نیست و این جامعه را به اهداف تعیین شده نخواهد رساند.

مدیرکل دفتر بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: بیشترین تلاش ما در اجرای طرح ها در مناطق عشایری این بوده که تنها به اعطای تسهیلات اکتفا نکنیم و علاوه بر ارزیابی و نظارت، برای توانمندسازی عشایر و تشکل های عشایری نیز فعالیت می کنیم. 

وی با اشاره به اینکه هفت طرح و برنامه برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در مناطق عشایری در دست اجرا داریم، افزود: طرح زنجیره گوشت قرمز، طرح زنجیره تولید شیر، و فرآورده های لبنی، طرح توسعه گیاهان دارویی، طرح گردشگری عشایر، طرح توسعه باغات، راه اندازی شرکت های خدمات فنی مهندسی و طرح توسعه صنایع دستی هفت طرح سازمان یرای رونق تولید در مناطق عشایری کشور است.

مدیرکل دفتر بهسازی امور تولید سازمان امور عشایر ایران همچنین در این نشست توضیحاتی در خصوص نحوه ثبت نام عشایر برای دریافت کارت شناسایی، کارت تردد، پلاک کوبی و هویت گذاری دام ارائه داد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: