نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خبر داد:

تغییر نام کانون عشایری لولکدان به علی آباد در میرجاوه

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان از توافق این اداره کل با فرمانداری میرجاوه در خصوص تغییر نام کانون عشایری "لولکدان"به "علی آباد" خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: طی جلسه ای با حضور فرماندار میرجاوه ضمن بررسی مسائل و مشکلات عشایر این شهرستان، بر تغییر نام کانون اسکان عشایری "لولکدان" به "علی آباد" توافق شد.

حمید طوقی افزود: لولکدان در اصطلاح محلی یعنی جایی که مسکن و ماوای حشرات است و این نام زیبنده نام منطقه خصوصا در حال حاضر که کشاورزی و دامداری در آنجا رونق گرفته، نیست.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان همچنین به اتفاق بخشدار و معتمدین محلی به منظور برای بررسی و رفع مشکلات ع کانون عشایری علی آباد و فعالیت های صورت گرفته از این کانون بازدید کرد.

کانون اسکان عشایری علی آباد در 70 کیلومتری شهرستان میرجاوه و در نقطه صفر مرزی واقع شده و 210 خانوار عشایری در آن مستفر هستند.

  تعداد شش حلقه چاه کشاورزی برای تامین آب 225 هکتار از اراضی کشاورز این کانون حفر و در اختیار عشایر مستقر در کانون قرار گرفته است. کاشت نخیلات و کشت گندم، جو و یونجه در کنار دامداری از فعالیت های اصلی عشایر کانون عشایری علی آباد است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: