نسخه چاپی


گفتگو با تهیه کننده سریال "ایل دا"

تصویربرداری فاز اول "ایل دا" تا پایان سال ادامه دارد

موضوع و داستان سریال "ایل دا" در حوزه دفاع مقدس است و به رشادت ها و ایستادگی عشایر غرب کشور در جنگ تحمیلی و همچنین به آداب و رسوم، سنت ها و سبک زندگی عشایر می پردازد.

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی "ایل دا" در گفتگوی با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، با بیان اینکه عشایر نخستین کسانی بودند که با سلاح خود در مقابل تهاجم دشمن بعثی به دفاع از مرزهای کشور پرداختند، ادامه داد: قصه "ایل دا" در دو روستای عشایری "نصیرآباد و صالح آباد" جریان دارد و به دفاع عشایر این دو روستا در زمان جنگ تحمیلی می پردازد. 

 سیدعلیرضا سبط احمدی با بیان اینکه تصویربرداری فاز اول سریال "ایل دا" تا پایان سال ادامه دارد، افزود: فاز اول این مجموعه مربوط به دوران آغاز جنگ تحمیلی تا چند ماه پس از آن است که هم اکنون تصویربرداری آن در مناطقی از استان لرستان در حال انجام است. 

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی "ایل دا" ادامه داد: روستاهای ریمله، اسکین، قلعه سنگی، غار تله در منطقه بیشه، آبشار گریت و عرصه های منابع طبیعی در جنوب خرم آباد مکان هایی هستند که گروه تصویربرداری ما در آنجا به کار مشغول هستند. 

سبط احمدی با اشاره به اینکه فیلمنامه فازهای دوم و سوم این مجموعه  نیزدر حال نگارش است، افزود: فاز دوم مجموعه تلوزیونی "ایل دا" به دوران پهلوی اول تا شروع انقلاب اسلامی و فاز سوم نیز مربوط به زمان حال می شود. 

گفتنی است، تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی از مرداد 98 آغاز شده است. مجموعه "ایل دا" در سیما فیلم و به کارگردانی "راما قویدل" و به نویسندگی "نوشین پیرحیاتی" در ۲۶ قسمت و ۸۰ لوکیشن مختلف در مناطق بکر استان لرستان و در فضایی عشایری و روستائی در دست تولید است. حضور تعداد قابل توجه ای از بازیگران صاحب نام سینما و تلویزیون در این سریال این پروژه را به یکی از پربازیگرترین پروژه‌های سال‌های اخیر سیما فیلم در حوزه دفاع مقدس تبدیل کرده است. 

مجید مظفری (صالح خان)، پوریا پورسرخ (ایرج)، فاطمه گودرزی (دا گل)، خسرو شهراز (نصیر خان)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، غلامرضا علی اکبری (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، شهین تسلیمی (بی بی) رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، معصومه بافنده (آساره) پویان گنجی (یاور)، دریا مرادی دشت (گندم)، زینب قادری (گلاره)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، ناهید عساکره (راحیل)، سید امیر سالار قوامی (سیاوش) و یاسین مسعودی (امید) در سریال «ایل دا» ایفای نقش خواهند کرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٩ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: