نسخه چاپی


قائم مقام سازمان امور عشایر ایران:

مخاطب پسندی زیادی در تولید برنامه های تلویزیونی عشایری وجود دارد

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: در برنامه سازی و تولید برنامه های تلویزیونی ظرفیت ها، جذابیت و مخاطب پسندی که در زندگی عشایر وجود دارد در کمتر موضوع دیگری وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم روز یکشنبه 3 آبان در دومین نشست هستۀ محتوایی تولید برنامه های تلویزیونی عشایری با اشاره به قابلیت های موجود در زندگی عشایر برای برنامه سازی تلویزیونی، تاکید کرد: تولید برنامه های تلویزیونی در حوزه  عشایر باید در راستای تببین نقش و جایگاه عشایر در تولید و اقتصاد کشور باشد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ها در انتقال پیام به مخاطبان و گروه های هدف، گفت: روابط عمومی چشم، گوش و زبان یک سازمان است و هر چقدر کار انجام شود ولی اطلاع رسانی و انعکاس داده نشود، تغییری ایجاد نخواهد کرد.

علائی مقدم با بیان اینکه در جامعه عشایری موضوعات متنوعی برای تولید برنامه های تلوزیونی وجود دارد، تاکید کرد: باید از فرصت ایجاد شده بیشترین بهره را در خصوص معرفی عشایر و تبیین نقش آنان در اقتصاد کشور ببریم.

 قائم مقام سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: تحولات تاریخی زندگی عشایر، کوچ عشایر، خودکفایی در تولید گوشت قرمز که ظرفیت آن در اقتصاد عشایر وجود دارد و صنایع دستی عشایر و تنوع آن می تواند بستر مناسبی برای تولید برنامه های تلویزیونی باشد.

وی ادامه داد: همچنین دانش بومی عشایر، بومگردی عشایر، نقش زنان عشایری در رونق تولید، تشکل های عشایری، گیاهان داروئی، شورای عالی عشایر و تببین اهداف آن، آموزش و ترویج در بین عشایر، و انعکاس خدماتی که به عشایر داده می شود از قابلیت های برنامه سازی تلویزیونی در حوزه عشایر است.

علائی مقدم افزود: از طریق انعکاس آیین ها، موسیقی، آواها و نغمه­ های محلی، جشنواره ها، مسابقات سوارکاری و بازی ها و ورزش های بومی عشایر نیز می توان ظرفیت این جامعه را به مخاطبان معرفی کرد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: