نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سمنان:

اختصاص 2.5 میلیارد ریال برای آبرسانی سیار به عشایر سمنان

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: امسال دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تامین آب مناطق قشلاقی عشایر سمنان به صورت سیار مصوب شد که البته این اعتبار در سال گذشته بیشتر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مراد خادم افزود: اعتبارهای آبرسانی سیار به مناطق قشلاقی عشایر سمنان در بودجه سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافت.

وی خاطر نشان کرد: دلیل کاهش اعتبار آبرسانی سیار به مناطق قشلاقی عشایر سمنان اجرای طرح‌های آبرسانی به صورت پایدار است.

مدیرکل امور عشایر سمنان اضافه کرد: برای سال جاری تزریق اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی برای تامین آب پایدار در مناطق عشایری در بخش ییلاق و قشلاق برنامه‌ریزی شده است.

خادم ادامه داد: پیگیری‌ها برای تخصیص این میزان اعتبار در دست اقدام است و با همکاری سازمان امور عشایر ایران و دیگر مسئولان مربوطه هرچه سریع‌تر اعتبارهای مصوب جذب شود.

وی گفت: چالش کم‌آبی در مناطق قشلاقی استان سمنان یکی از دقدقه‌های همیشگی امور عشایر است و با کاهش بارش‌ها در مناطق گرمسیری گلایه‌های عشایر از روند خدمات‌رسانی دوچندان می شود.

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: ۹۰ طرح برای رفع چالش کم‌آبی در بخش عشایری سمنان در دستور کار قرار دارد که با عزم ملی این طرح‌ها در استان در گام اجرایی قرار می‌گیرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: