نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان بوشهر:

عشایر بوشهر سالانه 6500 تن گوشت قرمز تولید می کنند

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: عشایر استان بوشهر سالانه 6500 تن گوشت قرمز، 14 هزار تن شیر و محصولات دامی، 80 هزار تن محصولات زراعی، باغی، سبزی، و صیفی و 30 هزار متر مربع صنایع دستی تولید می کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر بوشهر، عبداحمید امینی زاده بیان داشت: جمعیت عشایری در این استان30 هزار نفر در قالب 5200 خانوار است که از این تعداد 3400 خانوار آن کوچرو هستند.

وی اظهار داشت: عشایر بوشهر به جهت سرد شدن هوا در مناطق ییلاقی استان های فارس، اصفهان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد برای گذران فصل پاییز و زمستان به استان  بوشهر کوچ می کنند.

امینی زاده افزود: در استان  بوشهر 25 کانون اسکان  عشایری برای ایجاد حاشیه امن در 8 شهرستان بصورت هدایتی و حمایتی  وجود دارد. 

وی بیان داشت: مبلغ 85 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی، ملی و ارزش افزوده (7 ماهه اول) در سال جاری مصوب شده که برای اجرای پروژه های عمرانی از جمله احداث راه، انتقال آب، راه گشایی، ساخت ابنیه  فنی حفر و تجهیز چاه، برق رسانی، احداث آب انبار و تامین نیازهای بهداشتی عشایر استان هزینه می شود.

مدیر امور عشایر استان بوشهر گفت: بیشتر راه های مربوط به عشایر ابنیه های لازم از جمله پل، آب نما، دیوار حائل و موارد دیگر را ندارند به همین علت در فصل زمستان با شروع هر بارندگی این محورهای ارتباطی بسته می شوند.

امینی زاده اضافه کرد: معیشت عشایر در استان بوشهر وابسته به دام و دامداری، کشاورزی و صنایع دستی است که در حال  حاضر 450هزار راس دام سبک و 11هزار هکتار زمین زراعی کشاورزی دیم و آبی در اختیار عشایر استان است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨ - ١٣:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: