نسخه چاپی


برندسازی محصولات عشایر در خراسان جنوبی

گردشگران با بستنی شیر شتر عشایر پذیرایی می شوند

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: شرکت تعاونی منتظران مهدی شهرستان بشرویه مجوز برند محصولات لبنی را دریافت و به ثبت رسانده و از این پس محصولات تولیدی عشایر با برند این شرکت به بازار عرضه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، حسین حسین پور با اعلام این خبر افزود: شرکت تعاونی عشایری منتظران مهدی شهرستان بشرویه در سال 94 اقدام به حمایت از عشایر شتردار منطقه در پرورش شتر شیری کرده که با عقد قرارداد با تولید کننده شیر شتر مقرر شد تمامی نهاده های دامی تولید کننده را تامین کند.

وی گفت: هم اکنون این شرکت تعاونی موفق به فرآوری شیر شتر و تولید دوغ، کشک، بستنی و روغن زرد شده که در  تورهای گردشگری در تغذیه گردشگران از جمله صبحانه (شیر شتر) و میان وعده و نهار (دوغ شتر) و عصرانه (بستنی) به مصرف می رسد.

حسین پور افزود: همچنین این محصولات در فروشگاه های این شهرستان و در شهرهای همجوار از جمله بندر عباس، کرمان، شیراز، مشهد و یزد هم بازار یابی می شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی بیان داشت: پارسال در منطقه عشایری چاه حاجی (ریگ) نیز طرح شترداری شیری به ظرفیت 4 هزار نفری با ایجاد اشتغال برای  12 خانوار ایجاد شد که هم اکنون در حال فعالیت است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨ - ١١:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: