نسخه چاپی


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران:

باید سرمایه عشایر را وارد چرخه اقتصادی کشور کنیم

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: ما باید حافظ سرمایه عشایر باشیم و به خوبی این سرمایه را مدیریت کنیم تا در چرخه اقتصادی کشور وارد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حسین کاشی در گردهمایی سراسری روسای امور عشایر شهرستان های کشور اظهار داشت: شما روسای امور عشایر در صف اول خدمت و جهاد با بی عدالتی و محرومیت هستید.

 

وی گفت: اگر بخواهیم در نظام اسلامی به رشد اقتصادی مطلوب برسیم باید مدیریت اقتصادی داشته باشیم.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: شما روسای امور عشایر مدیران اقتصادی جامعه هستید و اقتصاد جامعه مولد عشایری را اداره می کنید.

 

حجت الاسلام کاشی بیان داشت: همه آنچه در قالب زنجیره تولید و تنوع بخشی به مشاغل گفته می شود در آموزه های دینی اسلام دارای مبانی و اصول است.

 

وی افزود: ما باید حافظ سرمایه عشایر باشیم و به خوبی این سرمایه را مدیریت کنیم تا در چرخه اقتصادی کشور وارد شود.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: عشایر دامدار هستند اما نباید آنان را در دامداری خلاصه کنیم بلکه باید تلاش کنیم آنان را در عرصه های دیگر تولید و مشاغل جدید وارد کنیم.

 

وی گفت: اگر موضوع تجارت در تولید نباشد موضوع دامداری تاثیری در معیشت دامداران نخواهد داشت.

 

کاشی یادآور شد: از صنعت گردشگری و توسعه کشت گیاهان دارویی می توانیم در افزایش درآمد عشایر بهره ببریم.

 

وی بیان کرد: یکی از ارکان مدیریت اقتصادی، عرصه مدیریت همگانی و به میدان آوردن مردم و سرمایه های آنان است.

 

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر اظهار داشت: بازاریابی و به ثمر رساندن زحمات عشایر یکی از ارکان زنجیره تولید است.

 

وی با بیان اینکه اگر مدیریت اقتصادی با مدیریت فرهنگی پیوند بخورد ما به رشد اقتصادی می رسیم، تصریح کرد: فرهنگ تولید از مقتضیات اقتصاد و مدیریت اقتصادی است و نباید از آن غافل شویم.

 

کاشی بیان داشت: جلوگیری از مهاجرت عشایر به شهرها و اقتصادی کردن تولید آنان و کاهش ریسک پذیری در اقتصاد عشایر، نیاز به کار فرهنگی دارد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: