نسخه چاپی


15 مهر، روز ملی روستا و عشایر

پیام تبریک روز ملی روستا و عشایر توسط مدیرکل امور عشایر خوزستان

مدیرکل امور عشایر خوزستان فرارسیدن ۱۵ مهر ماه روز ملی روستا و عشایر را به تمامی روستائیان و عشایر کشور تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خوزستان، همزمان با فرارسیدن 15مهر "روز ملی روستا و عشایر"، مدیرکل امور عشایر خوزستان در پیامی فرا رسیدن این روز را تبریک گفت.

علی رحم کریمی در پیام خود آورده است: به منظور پاسداشت روستائیان و عشایر غیور کشور و فرهنگ غنی روستائی و عشایری، هر سال پانزدهم مهر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به عنوان "روز ملی روستا و عشایر" نامگذاری شده است.

در ادامه این پیام آمده است: جوامع روستائی و عشایری، بعنوان بخش مهمی از نظام اجتماعی و جمعیتی است که در تمام شئون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کشور اهمیت به سزایی دارند و یکی از ارکان مهم در حفظ توان اقتصادی کشور محسوب می شوند.

 ۲۳ هزار خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۴۰ هزار نفر در استان خوزستان ساکن هستند که با تولید ۲۵ درصد از گوشت قرمز استان، نقش بسزایی در تولید گوشت قرمز دارند.

 سهم عشایر در تولید گیاهان دارویی، صنایع دستی، تولیدات دامی و محصولات کشاورزی استان بسیار مهم و تاثیرگذار است و می طلبد کلیه دستگاه‌هایی که به این قشر غیور و زحمتکش خدمت‌رسانی می‌کنند، با تمام توان برای ارتقای وضعیت اقتصادی و معیشتی عشایر تلاش نمایند.

مدیرکل امور عشایر خوزستان در ادامه این پیام به نقش عشایر در حفاظت و حراست از مرزهای ایران اسلامی اشاره کرد و از عشایر به عنوان مرزبانان شجاع و دلیر ایران نام برده است و در پایان پیام خود آورده است: اینجانب ضمن گرامیداشت این روز خجسته، از تلاش و همکاری همه جانبه تمامی دست اندر کاران توسعه روستائی و عشایری تشکر نموده و امیدوارم با استعانت از ایزد منان در مسیر تحقق توسعه روستائی و عشایری و رفع مشکلات روستائیان و عشایر بیش از پیش گام برداریم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ - ١٠:٥٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: