نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی اعلام کرد:

تولید سالانه 7500 تن گوشت قرمز توسط عشایر خراسان شمالی

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی گفت: عشایر این استان با تولید هفت هزار و 500 تن تولید گوشت قرمز در سال، 25 تا 30 درصد گوشت مورد نیاز استان را تامین می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل ازخبرگزاری ایرنا، محمدرضا قلی پور با بیان این مطلب اظهار داشت: پنج هزار و 350 خانوار عشایری خراسان شمالی بیش از 700 هزار راس دام سبک در اختیار دارند که 25 درصد گوشت استان را تولید می کنند.

وی گفت: برنامه ریزی شده تا پایان سال 98، یکهزار و 600 پنل خورشیدی و تا پایان برنامه ششم توسعه سه هزار و 800 دیگر خانوار عشایری کوچرو این استان از پنل خورشیدی برخوردار شوند.

قلی پور اظهار داشت: پنل های خورشیدی توسط وزارت نیرو، دولت و امور عشایر تامین اعتبار و در اختیار خانوارهای عشایری قرار می گیرد.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی کاربرد اصلی پنل‌های خورشیدی را تامین برق عنوان کرد و افزود: استفاده از انرژی خورشیدی بسیاری از مشکلات عشایر را حل خواهد کرد.

وی گفت: عشایر می توانند علاوه بر روشنایی از انرژی تولیدی این پنل های خورشیدی برای استفاده های وسایل ارتباطی مانند کامپیوتر و وسایل خانگی استفاده کنند.

قلی پور افزود: عشایر با فعالیت در بخش های مختلف و توانمندسازی هم به اقتصاد و معیشت خود و هم به رفع مشکلات اقتصادی و استقلال کشور کمک بسیار مهمی می کنند.

گفتنی است، عشایر خراسان شمالی با جمعیتی بیش از 30 هزار نفر در قالب 2 ایل زعفرانلو و شادلو و 38طایفه با شیوه های سنتی کوچرو و نیمه کوچرو در استان زندگی می کنند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٣٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: