نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی خبر داد:

پرداخت 4 میلیارد ریال تسهیلات به زنان عشایری آذربایجان غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان، چهار میلیارد ریال تسهیلات به اعضای 16 صندوق زنان عشایر این استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام زینال زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر 24 صندوق خرد زنان عشایری در آذربایجان غربی تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند، افزود: حدود 600 نفر از جامعه زنان عشایری استان هستند.

وی ادامه داد: این زنان در بخش های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی و تولید صنایع دستی فعالیت می کنند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی بیان کرد: این تسهیلات قرض الحسنه در راستای توانمندسازی زنان عشایری استان به آنان اعطا شده است.

وی افزود: همچنین تاکنون 540 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به تمامی صندوق های خرد زنان عشایری پرداخت شده است.

زینال زاده گفت: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از مهمترین اهداف دفتر امور زنان روستایی و عشایری است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی ادامه داد: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه بهبود معیشت خانوارهای عشایری دارای جایگاه خاصی در بخش کشاورزی است، افزود: هم اکنون ظرفیت های مطلوبی در بخش کشاورزی استان برای بهبود معیشت خانواده های عشایری و روستایی وجود دارد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: