نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر با اختصاص 90 دستگاه کامیون تانکردار

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در دهه فجر امسال 90 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان برای نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر تهیه کردیم که 5 کامیون آن به عشایر خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به خراسان جنوبی با نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، و فرماندار و مسئولین این زیرکوه دیدار و گفتکو کرد.

کرمعلی قندالی در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه شبکه آبرسانی به عشایر از اهمیت ویژه برای ما برخوردار است، اظهار داشت: عشایر به غیر از تامین آرد، تامین آب و راه توقع دیگری از ما ندارند.

وی افزود: اگر قرار است عدالت برقرار شود و محرومیت زدایی صورت گیرد عشایر باید بصورت ویژه دیده شوند.

قندالی بیان داشت: از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر 1000 تن علوفه دامی مدت دار سه ماهه برای دامداران عشایری خراسان جنوبی مصوب شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: 1500 تن علوفه دامی نیز از طرف پشتیبانی امور دام وزارت جهادکشاورزی برای دام عشایر استان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: امسال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده سه میلیارد و 200 میلیون تومان به عشایر خراسان جنوبی اختصاص داده شده است که سهم عشایر زیرکوه بیش از یک میلیارد تومان است.

قندالی گفت: نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس و مسئولین و فرمانداران استان همیشه با ما همراه بوده و هستند و کمترین چالش را در این استان در این خصوص داشته ایم.

بر اساس این گزارش، نماینده مردم نهبندان و زیرکوه نیز در این نشست اظهار داشت: عشایر واقعا مظلوم واقع شده اند و این در حالی است که ظرفیت های تولیدی بسیار خوبی دارند.

فلاحتی ادامه داد: اگر باران ببارد عشایر استان نیازی به خدمات دولتی ندارند؛ خشکسالی باعث شده که به دولت احساس نیاز کنند و طلب استمداد کنند.پ

گفتنی است، رئیس سازمان امور عشایر ایران به منظور افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به عشایر بمرود شهرستان زیرکوه به استان خراسان جنوبی سفر کرده بود.

دیدار با استاندار خراسان جنوبی، بازدید از مجتمع پرورش 500 راسی دام عشایری در منطقه گرماب زیرکوه، بازدید از کارگاه بسته بندی ذرت شرکت تعاونی های عشایری زیرکوه و حضور در جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی از برنامه های رئیس سازمان امور عشایر در این سفر بود.

بابا داوردان مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، بهرام میراخورلی مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست سازمان، و علیرضا رحیمی رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران در این سفر مهندس قندالی را همراهی می کردند.

 


 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: