نسخه چاپی


استاندار خراسان جنوبی در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر:

عشایر یک ظرفیت بسیار خوب برای امنیت در مرزهای کشور هستند

استاندار خراسان جنوبی در دیدار با رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر یک ظرفیت بسیار خوب یرای امنیت در مرزهای کشور هستند اما امنیت خود آنان مغفول مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران به منظور افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی به عشایر بمرود شهرستان زیرکوه به استان خراسان جنوبی سفر کرد و شامگاه چهارشنبه 17 بهمن ماه با استاندار این استان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو و تبادل نظر کرد.

استاندار خراسان جنوبی در این دیدار اظهار داشت: عشایر خالص ترین و بی غش ترین قشر کشور هستند که کمترین خدمات و امکانات به آنان داده می شود.

محمدصادق معتمدیان افزود: جامعه عشایری با وجود اینکه کمترین برخورداری را از امکانات کشور دارند اما بیشترین بهره وری را برای کشور دارند.

وی گفت: خشکسالی آسیب های جدی به عشایر خراسان جنوبی وارد کرده است به گونه ای که در برخی مناطق استان وضعیت خشکسالی بحرانی است لذا باید از مدیریت بحران برای کمک به مردم این مناطق کمک بگیریم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پرورش شتر در این استان ظرفیت بسیار خوبی است و خراسان جنوبی به این لحاظ دومین استان کشور بشمار می آید.

معتمدیان اضافه کرد: تولید صنایع دستی و بوم گردی در خراسان جنوبی نیز از ظرفیت های بسیار خوبی است که باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد عشایر استان استفاده کنیم.

گفتنی است، در این دیدار نماینده مردم سربشه و نهبندان در مجلس، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، مدیرکل امور عشایر و مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عشایری خراسان جنوبی و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر ایران حضور داشتند.

 


 

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ بهمن ١٣٩٧ - ١١:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: