نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

توسعه زیربنایی مناطق عشایری مورد توجه دولت است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: احداث و ترمیم راه های ارتباطی و توسعه زیربنایی مناطق عشایر نشین مورد توجه دولت است.

 رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: احداث و ترمیم راه های ارتباطی و توسعه زیربنایی مناطق عشایر نشین مورد توجه دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان آذربایجان غربی، کرمعلی قندالی در جلسه شورای عشایری استان آذربایجان غربی با بیان این مطلب تاکید کرد: باید بخشی از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده هر استان به توسعه و بهبود زیرساخت های مناطق عشایری هزینه شود.

وی گفت:  یک میلیون و 200 هزار نفر دذ قالب  213 هزار خانوار جمعیت عشایری کشور را تشکیل می دهند.

قندالی ادامه داد: با این آمار، عشایر 1.8 درصد جمعیت کشور را تشکیل داده اند و در چند سال اخیر هیچ کاهشی را در جمعیت عشایر شاهد نبوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: تثبیت جمعیت عشایر و جلوگیری از مهاجرت و کاهش جمعیت آنان از برنامه های مهم دولت است که تا کنون در این خصوص موفق عمل شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: آذربایجان غربی از استان های شاخص در بخش عشایری کشور است و باید مناطق عشایری این استان با حمایت استاندار و مسوولان استانی توسعه یابد.

نشست شورای عشایری استان آذربایجان غربی با حضور استاندار و مسئولین اجرایی استان روز سه شنبه 13 آذر در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد. بهرام میراخورلی مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست و سیاوش احمدی میرقائد مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست حضور داشتند.

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: