نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی:

38 درصد عشایر آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه هستند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: شش هزار خانوار عشایری در استان آذربایجان شرقی با 38 درصد پوشش، از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام زینال زاده در شورای عشایری استان آذربایجان شرقی اظهار داشت:  عشایر با پرداخت مبالغی مابین 2 میلیون و 400 هزار ریال تا پنج میلیون و 400 هزار ریال خود را بیمه می کنند.

وی ادامه داد: بازنشستگی، از کارافتادگی ناشی از کار، بیماری، حوادث، و مزایای مستمری بازماندگان با امکان انتقال سوابق بیمه های اجتماعی از مزایای این بیمه است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی اضافه کرد: اقشار آسیب پذیری چون عشایر و روستاییان می توانند با مراجعه به 165 صندوق فعال این بیمه در سطح استان از خدمات این بیمه استفاده کنند.

زینال زاده بیان کرد: میزان بهره مندی عشایر از بیمه اجتماعی چند سال قبل 13 درصد بود که با حمایت دولت تدبیر و امید این رقم در حال حاضر به حدود 39 درصد رسیده است.

وی گفت: 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 600 هزار هکتار به میزان 59 درصد، تحت پوشش عشایر استان است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی ادامه داد: عشایر آذربایجان غربی 10 ایل و 22 طایفه مستقل هستند و 336 روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: