نسخه چاپی


استاندار آذربایجان غربی اعلام کرد:

هنوز 40 درصد از عشایر آذربایجان غربی بی سواد هستند

استاندار آذربایجان غربی گفت:به‌رغم تلاش‌های انجام شده برای افزایش سطح سواد در جامعه عشایری متأسفانه هنوز 40 درصد از جمعیت عشایری این استان بی‌سواد هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای عشایری آذربایجان غربی که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: به‌رغم تلاش‌های انجام شده برای افزایش سطح سواد در جامعه عشایری متأسفانه هنوز 40 درصد از جمعیت عشایری این استان بی‌سواد هستند.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد ادارات دولتی متولی امور آموزش و پرورش با شناسایی عشایر بازمانده از تحصیل بسترهای سوادآموزی این عزیزان را فراهم کنند.

شهریاری پایین بودن شاخص سوادآموزی در استان را از عوامل ایجاد برخی مشکلات در دیگر حوزه‌ها ارزیابی کرد.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: لازم است همه شاخص‌های توسعه‌یافتگی در استان مورد دقت قرار بگیرد و برای ارتقا مستمر آن برنامه‌ریزی اساسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: با وجود ارتقای استان آذربایجان غربی در برخی از شاخص‌ها به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، متاسفانه همین شاخص‌ها نیز پایین نشان داده‌ شده است.

شهریاری در ادامه جایگاه ویژه عشایر را در کشور و در آذربایجان غربی پر اهمیت برشمرد و گفت: حمایت و تقویت عشایر و همچنین کمک به رونق تولید و گسترش فعالیت‌های عشایر و گردشگری عشایر جزو برنامه‌های مورد توجه دولت قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی بیان داشت: طبیعت بکر و فرهنگ خاص و کم نظیر عشایر می‌تواند فرصت‌های زیادی برای جذب گردشگر در آذربایجان غربی فراهم کند بنابراین باید متولیان امر به فکر رونق این نوع گردشگری در استان باشند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ١٠:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: