نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

سالانه اعتبارات قابل توجهی از محل مالیات بر ارزش افزوده برای عشایر کشور هزینه می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در برنامه ششم توسعه جایگاه خوبی هم دولت و هم مجلس به عشایر کشور داده اند و سالانه از محل مالیات بر ارزش افزوده اعتبار قابل توجهی برای عشایر کشور هزینه می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در حاشیه چهارمین جشنواره اقوام و عشایر ایران که 8 و 9 آذر ماه در گرمسار برگزار شد، اظهار داشت: عشایر از نجیب ترین افراد جامعه هستند که با کمترین امکانات، بیشترین بازدهی را دارند.

وی با بیان اینکه جامعه عشایری به نسبت جمعیتشان، در اقتصاد کشور فوق العاده تاثیرگذار هستند، افزود: عشایر در ایجاد امنیت و دفاع از مرزهای کشور نقش به سزایی دارند و گواه آن حدود ده هزار شهید متعلق به جامعه عشایری است که افتخار بزرگی برای این جامعه است.

قندالی بیان داشت: فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی مصوبات بسیار خوبی را در چند سال اخیر برای عشایر کشور داشته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: خوشبختانه با حمایت های مجلس و دولت در چند سال اخیر تسهیلات بسیار خوبی به میزان 450 میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد و دور برگشت 5 ساله در حوزه عشایری توزیع شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این از صندوق توسعه ملی نیز برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز نیز اعتبارات بسیار خوبی بین دامداران عشایری در سطح کشور برای پرواربندی دام هزینه شده است.

گفتنی است در چهارمین جشنواره اقوام و عشایر ایران 300 نفر از اقوام و عشایر از 15 استان کشور شامل عشایر لر، کرد، مازنی، گیلکی، بلوچ، کرمانج، عرب، ترک و ترکمن شرکت داشتند.

برپایی غرفه های صنایع دستی، محصولات لبنی، و اجرای بازی های بومی و محلی و اجرای زنده موسیقی و آیین های سنتی اقوام و عشایر از برنامه های این جشنواره بود.

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: