نسخه چاپی


مدیر امور عشایر تهران اعلام کرد:

عشایر تهران سالانه 20 هزار تن محصولات لبنی تولید می کنند

مدیر امور عشایر تهران گفت: جامعه تولید کننده عشایر تهران سالانه 20 هزار تن انواع محصولات لبنی تولید و روانه بازار می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرانا، هاتف ممیزی با بیان این مطلب اظهار داشت: سالانه 15 هزار تن شیر و 4 هزار تن سایر فرآوردهای لبنی توسط عشایر استان تهران تولید می شود.

وی افزود: همچنین سالانه حدود 4 هزار تن محصولات باغی و صنایع دستی توسط عشایر استان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

مدیر امور عشایر تهران ادامه داد: عشایر استان تهران با داشتن حدود 700 هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده گوشت قرمز در استان هستند.

وی بیان کرد: این جامعه تولید کننده تامین کننده 30 درصدی گوشت قرمز در استان تهران هستند.

ممیزی ادامه داد: در استان تهران 12 صندوق خرد زنان عشایری راه اندازی شده که بخش زیادی از تولیدات عشایر توسط زنان عشایری صورت می گیرد.

مدیر امور عشایر تهران گفت: با حمایت دولت یازدهم و دوازدهم و تخصیص تسهیلات بانکی ارزان قیمت به عشایر، تولیدات عشایر استان افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 67 هزار تن محصول توسط عشایر استان تهران تولید شد که پیش بینی می شود این میزان امسال در حدود 20 درصد افزایش یابد.

ممیزی عمده مشکلات عشایر استان تهران را کم آبی و نامناسب بودن مراتع اعلام کرد و خاطرنشان کرد: با انجام عملیات آبرسانی سیار در مناطق عشایری تلاش می کنیم این مشکلات را برطرف کنیم تا عشایر استان در تولیدات محصولات دامی با مشکل روبرو نشوند.

مدیر امور عشایر تهران همچنین گفت: جامعه حدود 3 هزار خانواری عشایر استان تهراندر حال حاضر در مناطق قشلاقی (گرمسیر) استان و در شهرستان های پاکدشت، ورامین، ری، پیشوا، ملارد و شهریار مستقر هستند و تا نیمه اردیبهشت ماه سال آینده در این مناطق بسر می برند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: