نسخه چاپی


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

وضعیت زنان عشایری و روستایی ارتقاء و بهبود می یابد

معصومه ابتکار گفت:باید برای بهبود وضعیت زنان روستایی و عشایری با دیدگاهی مدون گام های موثری برداشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، معصومه ابتکار در نشست تخصصی ارائه گزارش تحولات جامعه زنان عشایری و روستایی کشور اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول در حوزه روستا و عشایر در راستای هم‌افزایی و جهت گیری مشترک بر مبنای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، برنامه توسعه ششم و تاکیدات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: محوریت اقدامات معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در قالب برنامه ششم توسعه و نگاهی عادلانه در راستای عدالت جنسیتی برای بهره مندی همه آحاد جامعه از امکانات و فرصت ها است.

ابتکار افزود: ممکن است در برنامه ریزی ها به دلایل مختلف دسترسی برخی از آحاد جامعه به فرصت ها برابر نباشد و این می تواند نقش عدالت که آرمانی متعالی در کشور است را خدشه دار کند.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت نگاه متعادل جنسیتی به عشایر و روستائیان در برنامه های ملی و استانی، خاطرنشان کرد: در این راستا اطلس جامع زنان و خانواده در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان سندی مهم که حاوی اطلاعات خوبی از وضعیت زنان و خانواده در سطح کشور است، در دست تدوین می باشد.

ابتکار با بیان اینکه توجه به موضوع زنان و همکاری بین بخشی و تقسیم کار میان دستگاه های مختلف اجرائی کشور در این زمینه حائز اهمیت است، گفت: معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در موضوع توان افزایی اقتصادی زنان بویژه زنان سرپرست خانوار و زنان عشایر و روستایی متمرکز بوده و با همکاری سایر دستگاه ها گام های خوبی در این راستا برداشته که از جمله آن همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه ارتباطی در روستاها است که نقش قابل توجهی در آموزش، شبکه سازی و اشتغال زایی و فروش محصولات این مناطق دارد.

وی با اشاره به اهمیت ظرفیت سازی در زمینه ارتقاء وضعیت زنان با همکاری و کمک نهادهای مدنی و تسهیل‌گران، اظهار داشت: صندوق‌ها، تعاونی ها و شبکه هایی که ایجاد شده با همکاری نهادهای مدنی می توانند موجبات هم افزایی بیشتر در این زمینه را بوجود آورده و بسیاری از طرح ها از سطح محلی به گستره بزرگتری وسعت داده شوند.

در این نشست مسؤولان و نمایندگان دستگاههای مسؤول در حوزه روستا و عشایر از جمله سازمان عشایر ایران،  سازمان نهضت سواد آموزی و تسهیل گران و سازمان های مردم نهاد گزارشی از اقدامات و برنامه های خود در زمینه امور زنان روستایی و عشایری ارائه کردند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٠:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: