نسخه چاپی


معاون توسعه روستایی نهاد رياست جمهوري:

جامعه پايدار نشانه ايجاد عدالت در همه ابعاد آن است

سيد ابوالفضل رضوي گفت: ایجاد جامعه پایدار نشانه ایجاد عدالت درهمه ابعاد آن است که شامل عدالت آموزشی، عدالت در خدمات درمانی و ... می‌شود.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ايران، سيد ابوالفضل رضوي امروز سه شنبه 17 مهر ماه در پنجمين همايش روز روستا و عشاير با اشاره به حضور کارآفرینان روستایی و عشايري ۳۰ استان کشور در اين همایش، اظهار داشت:  این كارآفرينان در دوسال گذشته  از محل کمک‌های بنیاد مستضعفان، بانک سینا، صندوق کارآفرینی امید و کانون اشتغال پایدار روستایی موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

 وی با اشاره با افتتاح ۴۰۰ واحد اشتغال پایدار روستایی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، معدنی، فناوری و صنایع دستی، افزود: اين تعداد تا پایان امسال به بیش از ۵ هزار واحد در روستاهای سراسر کشور مي رسد.

 رضوی با تاکید بر توجه ویژه معاونت روستایی به ايجاد جامعه پایدار، بيان کرد: ایجاد جامعه پایدار نشانه ایجاد عدالت در همه ابعاد آن است که شامل عدالت آموزشی، عدالت در خدمات درمانی و ... می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري با بيان اينكه هدف ما از ایجاد جامعه پایدار، رشد اقتصادی پایدار و مستمر است، گفت: توسعه پایدار باعث ايجاد امنیت و کاهش نرخ مهاجرت از روستاها به مناطق شهری مي شود. 

وی ادامه داد: مادامی که روستاها توسعه پیدا نکنند، جامعه پایدار نخواهیم داشت و مادامی که جامعه پایدار نداشته باشیم، یقینا برقراري عدالت تنها در کلام خواهد ماند و صورت عمل به خود نخواهد گرفت و امنیت از جمله امنیت غذایی و امنیت اقتصادی جامعه از بین خواهد رفت.

رضوي در خصوص استارآپهای روستایی، اظهار داشت: ما با شناسايي استارآپها، در شش نقطه کشور برای آنها جلساتی را برگزار كرديم كه اولین مورد آن در استان قزوین برگزار شد و برگزاری جلسات با استارآپها دراستان‌هاي ایلام، زنجان و اردبیل نیز اقداماتی در حال انجام است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري در توضیح برنامه‌های معاونت توسعه روستایی برای توسعه زیرساخت هاي روستايي، اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که برق صنعتی را در روستاها راه اندازی کنیم. قبلا برق در روستاها فقط جنبه روشنایی منازل را داشت، اما امروزه شرایط توسعه روستایی ایجاب می‌کند برق صنعتی به روستاها برود.

وی افزود: برنامه دیگری که با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش در دست اجرا داریم، ایجاد مجتمع‌های آموزشی در همه ابعاد آن است.

رضوی با اشاره به اينكه تمام ۳۱ استان کشور در توسعه اشتغال روستایی فعال هستند، گفت: در حال حاضر بیش از دوهزار واحد اشتغال پایدار روستایی در حال اتمام هستند واز محل بانک سینا نيز هزار و ۱۰۰ واحد به نتیجه رسیده‌ است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري خاطرنشان کرد: این همایش به همت وزارت كشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مستضعفان، بانک سینا، صدا و سیما، بنیاد مسکن، سازمان امور عشایر و جهاد کشاورزی برگزار شده است.

گفتني است، همايش يكروزه گراميداشت روز روستا و عشاير با حضور معاون اول رئيس جمهور، رئيس بنياد مستضعفان، سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، رئيس و مديران ستادي و استاني سازمان امور عشايرايران، مديران توسعه روستايي سراسر كشور و جمعي از كارآفرينان روستايي و عشايري  در مجموعه فرهنگي و ورزشي تلاش وابسته به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در تهران برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٥٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: