نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان اصفهان:

آغاز کوچ پائیزه عشایر بختیاری

مختار اسفندیاری گفت: کوچ 27هزار نفر عشایر ایل قشقایی نیز از شهرستانهای شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و فارس آغاز شد.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: کوچ 27هزار نفر عشایر ایل قشقایی نیز از شهرستانهای شهرضا و دهاقان به شهرستان های استان بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد و فارس آغاز شد.

                                                             

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری شبکه خبر، مختار اسفندیاری افزود: چهار هزار نفر عشایر عرب جرقویه از مناطق ییلاقی سمیرم، بروجن، چهارمحال و بختیاری و فارس وارد منطقه قشلاقی جرقویه می شوند.

 

وی گفت: 24هزار نفر عشایر ایل بختیاری هم از مناطق ییلاقی فریدونشهر و چادگان به استان خوزستان کوچ کردند.

 

اسفندیاری افزود: عشایر اصفهان امسال ۱۰هزار تن گوشت قرمز تولید کردند و حدود ۲۳هزار هکتار اراضی کشاورزی و تولیدات صنایع دستی از فعالیت های عشایر است.

 

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان افزود: این جمعیت با تولید 30هزار مترمربع صنایع دستی از جمله قالی، قالیچه، گلیم، زیلو، حصیر، کناره، خورجین و دستکش یک سوم صنایع دستی استان اصفهان را هم تولید می‌کنند.

 

اسفندیاری با بیان اینکه عشایر استان اصفهان سالانه 300تن عسل تولید می کنند، گفت: یک سوم باغات سیب سمیرم متعلق به جامعه عشایری است.

 

عشایر استان اصفهان شامل سه ایل بختیاری، قشقایی و عرب جرقویه 55هزار نفر جمعیت دارند.


  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: