نسخه چاپی


رئیس اداره امور عشایر یزد:

2.2 میلیارد ریال وام به عشایر یزد پرداخت شد

زارع گفت: در 6 ماهه نخست سال 1397، 2 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به عشایر استان پرداخت‌شده است .

رئیس اداره امور عشایر یزد گفت: در 6 ماهه نخست سال 1397، 2 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به عشایر استان پرداخت‌شده است .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل ازخبرگزاری ایرنا، حسن زارع در حاشیه بازدید از مناطق عشایری ابرکوه اظهار داشت: این میزان وام از طریق شرکت تعاونی عشایر، با بازپرداخت چهارساله برای خرید علوفه و نهادهای دامی و جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از پدیده خشکسالی به متقاضیان پرداخت شد.

 

وی، بابیان اینکه در این مدت همچنین 12 میلیارد ریال وام به هزار و 300 خانوار عشایر از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شد، افزود: این مبلغ برای تأمین سرمایه در گردش و تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز و فرآورده‌های لبنی پرداخت‌شده است. 


زارع ادامه داد: باوجود 2دهه خشکسالی و فقر مراتع، عشایر استان در سال 1396، چهار هزار و 380 تن فرآورده دامی و لبنی به ارزش 450 میلیارد و 600 میلیون ریال تولید کردند. 


رئیس اداره امور عشایر یزد یادآور شد: عشایر منطقه با تلاش‌های خود علاوه بر تولید 25 درصد گوشت قرمز، در تولید20 درصد صنایع‌دستی استان نقش بسزایی دارند. 


وی تأمین آب مورد نیاز دام را بسیار ضروری خواند و ادامه داد: در بخش آبرسانی سیار افزون بر 2.5 میلیارد بودجه هزینه شد.


وی ادامه داد: با این مبلغ، آب شرب دام عشایر از طریق یک هزار و 300 دستگاه تانکر 10 و 12 هزار لیتری در 6 ماه گذشته توزیع شد.


رئیس اداره امور عشایر یزد خاطرنشان کرد: در این مدت، با 600 میلیون ریال بودجه، چهار باب آب‌انبار، برای ذخیره آب شرب با ظرفیت هرکدام 40 هزار لیتر در مناطق عشایری استان ساخته شد.


زارع با اشاره به اهمیت بیمه عشایری عنوان کرد: 70 درصد جمعیت عشایر استان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی برخوردار هستند و 40 درصد دام‌های آن‌ها هم در برابر حوادث مختلف بیمه شدند.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: