نسخه چاپی


دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس:

درآمد و هزینه های عشایر با هم همخوانی ندارد

دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس گفت: درآمد و هزینه های عشایر با هم همخوانی ندارد و انتظار داریم گام های اساسی در مدیریت بازار تولیدات عشایر برداشته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شورای عشایری شهرستان خلخال با حضور عضو هیئت رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری، رئیس سازمان امور عشایر ایران، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس، مدیرکل امور عشایر استان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان در فرمانداری خلخال برگزار شد.

موضوع راه، تامین نهاده دامی، تامین آب، خرید تضمینی تولیدات عشایر، بیمه و پرداخت تسهیلات به عشایر از موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و مصوباتی برای رفع موانع موجود به تصویب رسید.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در این نشست با اشاره به مشکلات و موانع پیش روی عشایر، گفت: در برنامه ششم و با تلاش‌های دکتر علائی مقدم رئیس سامان امور عشایر کارهای کارشناسی خوبی در ارتباط با امور عشایر انجام گرفته و در بودجه ۱۴۰۰ هم به سبب تلاش های فراکسیون عشایری مجلس شاهد رشد مناسبی در ارقام مربوط به جامعه عشایری هستیم.

صدیف بدری با بیان اینکه عشایر مرزبانان و تولیدکنندگان واقعی کشور هستند و بی هیچ چشم داشتی از مرزهای کشور پاسبانی می کنند، گفت: درحال حاضر درآمد و هزینه های عشایر با هم همخوانی ندارد و به لحاظ شرایط اقلیمی و خشکسالی برای تهیه نهاده دامی با مشکلات جدی مواجه هستند و انتظار داریم گام های اساسی برای حذف دلالی و مدیریت بازار محصولات تولیدی عشایر برداشته شود.

دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس ادامه داد: در بودجه سال جاری تلاش کردیم برای رفع مشکلات آب و راه عشایری و روستایی ارقام مناسبی اختصاص یابد و حدود ۱۶میلیارد تومان اعتبار نیز با دستور رئیس سازمان امور عشایر برای رفع مشکلات زنان عشایری اختصاص یافته است.

 

کلنگ زنی احداث راه عشایری در خلخال

همچنین با حضور "علی کریمی فیروزجانی" عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون عشایری و شاهپور علائی مقدم رئیس سازمان امور عشایر ایران، طی مراسمی در خلخال کلنگ احداث راه عشایری در محدوده "سوسهاب" واقع در منطقه ییلاقی "پیازرود" کوهستان آغ‌داغ زده شد.

مدیرکل امور عشایر اردبیل در این خصوص گفت: این راه با اعتبار یک میلیارد تومان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

معرفت آذری افزود: با احداث این راه به طول تقریبی دو کیلومتر، مسیر کوچ ۸۰ خانوار عشایری  یکصد کیلومتر کاهش می‌یابد.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠ - ١١:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: