نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس خبر داد:

تشکیل پلیس افتخاری عشایر در مرودشت

مدیرکل امور عشایر فارس از تشکیل پلیس افتخاری عشایر برای اولین بار در شهرستان مرودشت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی گفت: برای نخستین بار در استان فارس پلیس افتخاری عشایر در شهرستان مرودشت تشکیل و آغاز به کار کرد. 

وی با بیان اینکه هر سیاه چادر عشایری می تواند نقش یک پایگاه برای حفظ و امنیت در نقاط دور دست را ایفا نماید و از ظرفیت خود عشایر می توان برای هماهنگی با نیروهای امنیتی و انتظامی بهره برد، اظهار داشت: هدف از تشکیل پلیس افتخاری عشایر پیشگیری از بروز حوادث احتمالی و نا امن کردن مراتع برای سودجویان و افرادی است که در سر خیال تعرض به مال و احشام عشایر دارند و همچنین سرعت عمل بخشیدن به فرآیندهای انتظامی در این حوزه می باشد.

بهرامی ادامه داد: در این خصوص و برای عینیت بخشیدن به این ظرفیت به همت اداره امور عشایر مرودشت پس از تصویب در کمیسیون سرقت شهرستان و هماهنگی با فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس آگاهی، اولین دوره آموزشی با حضور عشایری که قبلا به تأیید پلیس آگاهی رسیده اند برای تشکیل اولین پلیس عشایری  برداشته شد.

مدیرکل امور عشایر فارس بیان داشت: کارکردهای جامعه عشایری را باید در حفظ امنیت پایدار، تأمین زنجیره غذایی، قطع وابستگی به نفت و انتقال فرهنگ و تمدن ایران جست و جو کرد و می توان اقتصاد مقاومتی را در ظرفیت های موجود زندگی عشایری مشاهده کرد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٥ فروردين ١٤٠٠ - ١٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: