نسخه چاپی


نماینده مردم فارس در مجلس:

نمایندگان مردم فارس برای حل مشکلات عشایر آمادگی دارند

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز آمادگی نمایندگان فارس در مجلس برای حل مشکلات عشایر استان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، حسین حسین زاده در دیدار با مدیرکل امور عشایر فارس اظهار داشت: زندگی عشایر زندگی خاصی است و با توجه به درگیری های آن با شرایط اقلیمی، نیازمند نگاه ویژه ای است که تمام دستگاه های دولتی باید به جامعه عشایری داشته باشند.

وی ادامه داد: اقدامات زیربنایی برای بهبود خدمات رسانی به عشایر در قالب تصویب قوانین مترقی، شناسایی و مطالعه نیازمندی های عشایر، تمرکز بر حل و فصل مشکلات عشایر با هم افزایی و همکاری دستگاه های متولی برای رفع موانع تولید در مناطق عشایری ضروری است.

وی بر اجرای طرح های تولیدی زنجیره ای به منظور ایحاد اشتغال و حفظ عشایر به عنوان ذخیره فرهنگی و تولیدکنندگان خود کفایی کشور تاکید و افزود: نمایندگان فارس آمادگی کامل برای حل مشکلات عشایر استان را دارند.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این دیدار گفت: امور عشایر استان یک دستگاه توسعه‌ای با شرح وظایف چند بعدی و چندگانه است که در تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی بویژه استانداری و فرمانداران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و هم سو با اهداف کلان ملی و استانی و در راستای سند چشم انداز استان در افق 1404، وظیفه خدمات‌رسانی به عشایر را برنامه‌ریزی و اجرا می نماید.

روح الله بهرامی با اشاره به جایگاه پراهمیت عشایر فارس در امنیت پایدار غذایی استان، افزود: تسهیلات با بهره کم با هدف تأمین نقدینگی برای پروار دام و تأمین علوفه مورد نیاز دام و ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت جوانان عشایری پرداخت می کنیم.

وی افزود: کاهش دخالت دلالان در قیمت گذاری دام عشایر، جلوگیری از کاهش قیمت، جلوگیری از کشتار دام با وزن کم و افزایش درآمد خانوارهای عشایری از دیگر اهداف پرداخت تسهیلات به عشایر استان است که با تولید سالانه 20 هزار تن گوشت قرمز نقش اساسی در تامین مواد پروتئینی استان دارند.

بهرامی گفت: در سالهای گذشته شاخص برخورداری بهداشت در مناطق عشایری فارس ۲۰ درصد بود که با راه اندازی کانکس های بهذاشت عشایری این شاخص به ۴۳ درصد رسیده است و تلاش می کنیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان تمام مناطق عشایری فارس از این نعمت بهره مند شوند.

مدیرکل امور عشایر فارس بیان کرد: با اجرای سیاست های اسکان داوطلبانه از دهه 1370 تا به امروز، حدود 7000خانوار عشایری در فارس در بیش از 130 کانون توسعه اسکان هدایتی و حمایتی ساکن شده‌اند.

وی ادامه داد: این معادل 25درصد عشایر استان است و هنوز شیوه معیشت حدود 75 عشایر استان مبتنی بر کوچندگی است که ضرورت متناسب شدن خدمات دستگاه ها به عشایر را ضروری می سازد.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩ - ٠٨:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: