نسخه چاپی


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

نتیجه کارهای زیربنایی در مناطق عشایری هویت بخشی به عشایر است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کارهای زیربنایی خوبی در مناطق عشایری انجام شده که نتیجه آن هویت بخشی به عشایر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب به همراه عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه از استان کرمانشاه با حضور در سازمان امور عشایر با رئیس سازمان دیدار کردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیتی مجلس در این نشست بیان داشت: در تحریم ها وقتی در واردات به بن بست خوردیم تنها امید کشور برای تولید، عشایر و سایر بخش های تولیدی هستند.

شهریار حیدری گفت: 50 درصد عشایر استان کرمانشاه در قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب حضور دارند که بخشی از آنان میهمان و برخی نیز بومی منطقه هستند.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای چادرهای عشایر استان در حوادث طبیعی اخیر، ادامه داد: باید در ایمن سازی از امکانات مدرن برای مسکن عشایر استفاده کنیم تا در مقابل حوادث طبیعی مقاوم باشند.

حیدری با بیان اینکه کارهای زیربنایی خوبی در مناطق عشایری انجام شده که نتیجه آن هویت بخشی به عشایر است، اظهار داشت: تامین و نگهداری راه های عشایری بسیار مهم است که نیاز است اعتباری ویژه در این خصوص در نظر گرفته شود.

نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب با اشاره به مشکلات عشایر در مناطق مرزی، گفت: عشایر استان از زمان قدیم در نقاط صفر مرزی حضور داشته اند و باید با عشایر این مناطق همکاری بیشتری صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیتی مجلس افزود: باید برای عشایر از سوی معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور و کار ویژه مرزی کشور شرایطی فراهم شود تا عشایر در نقاط صفر مرزی مشکلات کمتری داشته باشند و بتوانند از مراتع این مناطق استفاده کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - ٢١:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: