نسخه چاپی


عضو کمیسون اقتصادی مجلس:

گرفتن ردیف اعتباری از مجلس توسط سازمان امور عشایر کار بسیار بزرگی است

عضو کمیسون اقتصادی مجلس گفت: گرفتن ردیف اعتباری از مجلس کار آسانی نیست و این کار را سازمان امور عشایر در چند سال اخیر انجام داده که کار بسیار بزرگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب به همراه عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه از استان کرمانشاه با حضور در سازمان امور عشایر با رئیس سازمان دیدار کردند.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه در این دیدار گفت: گرفتن ردیف اعتباری از مجلس کار آسانی نیست و این کار را سازمان امور عشایر در چند سال اخیر انجام داده که کار بسیار بزرگی است.

علی رضائی افزود: انصافا عشایر در تولید مواد پروئتینی کشور نقش پررنگی دارند و خوشبختانه در حوزه عشایر در سالهای اخیر کارهای بزرگی انجام شده است.

نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه اظهار داشت: عشایر در جاده های تردد، تامین آب، آرد و نهاده دامی مشکلاتی دارند که باید کمک کنیم مشکلات آنان را برطرف کنیم.

 

آبرسانی به عشایر کرمانشاه صد درصد رایگان است

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه هم در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مناطق عشایری استان، گفت: آبرسانی به عشایر در استان کرمانشاه صد درصد رایگان است و استاندار در این خصوص دستور ویژه داده اند.

بهزاد محمدی با بیان اینکه بیشتر نیازهای عشایر استان در ارائه خدمات بویژه در آبرسانی سیار است، افزود: شش میلیارد تومان در زمینه آبرسانی به عشایر استان از منابع مختلف اختصاص یافته که بخشی از مشکلات عشایر در این زمینه برطرف شده اما نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.

وی ادامه داد: سال گذشته هفت میلیارد تومان برای تامین آب بهداشتی عشایر استان اختصاص داده شد که 12 پروژه در این زمینه تعریف کرده ایم.

محمدی اظهار داشت: 13هزار و 550 خانوار عشایری با جمعیت 80هزار نفر در استان کرماشاه زندگی می کنند که یک میلیون 400هزار راس دام در اختیار دارند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: امسال برای سه هزار خانوار عشایری استان در محل چادرهایشان نهاده دامی و هشت هزار تن آرد یارنه ای توزیع کرده ایم.

 


  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - ٢٠:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: