نسخه چاپی


استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

باید به اندازه نقش عشایر در امنیت مرزها خدمات شایسته ای به آنان بدهیم

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید به اندازه جمعیت عشایر و نقش مهمی که در امنیت مرزهای استان دارند خدمات شایسته ای به آنان ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حمید ملانوری شمسی پیش از ظهر امروز دوشنبه 20 بهمن ماه در مراسم افتتاح فاز 2 طرح آبرسانی به محلات عشایری "خواجه منجیکوه" در شهرستان نهبندان که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، اظهار داشت: ارائه خدمات به عشایر با هدف کمک به ظرفیت های اقتصادی منطقه انجام می شود.

وی ادامه داد: بهره برداری از طرح آبرسانی پایدار به محلات عشایری "خواجه منجیکوه" یکی از بزرگترین پروژه های حوزه عشایری استان است که با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

ملانوری با بیان اینکه فاز اول این طرح در هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده است، عنوان کرد: بر اساس آنچه در افق این طرح دیده شده، تأمین آب بهداشتی و سالم و پایدار به ۱۴ محله عشایری با جمعیت ۲۸۰ خانوار محقق می شود و بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر با اجرای این طرح منتفع می شوند.

 

عشایر درآمد چندانی ندارند و برای جبران آن راهکارهایی را دنبال می کنیم

استاندار خراسان جنوبی گفت: علی رغم اینکه عشایر زحمات زیادی برای تولید محصولات دامی و کشاورزی می کشند اما درآمد چندانی ندارند و برای جبران آن راهکارهایی را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه فعال کردن شرکت های عشایری استان و ایجاد شرکت های خاص برای فروش و عرضه تولیدات با بالاترین قیمت از جمله برنامه هایی است که در دست پیگیری است، افزود: جامعه عشایری افرادی سخت کوش و پرتلاشی هستند که در اوج سختی ها قدردان نعمت هایی که در اختیار دارند، هستند.

ملانوری با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توسعه خدمات در بخش های مختلف بوده ایم، گفت: توزیع عادلانه و رفع محرومیت در جامعه از اهداف و انتظارات بزرگ امام خمینی (ره) بوده است و همه مردم و مسئولین باید در این راستا گام بردارند.

 

در برخی مناطق کشور و استان شاهد مهاجرت مردم هستیم

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه متاسفانه در برخی مناطق کشور و استان شاهد مهاجرت مردم به شهرها هستیم، عنوان کرد: نبود امکانات کافی و اشتغال مناسب و همچنین کمبود زیرساخت ها و عدم تامین معیشت مردم از مهم ترین علل این مهاجرت ها است.

وی ادامه داد: امروز نقطه قوت و موفقیت همه ما در این است که به گونه ای عمل کنیم که مردم در هر جایی که زندگی می کنند بهترین شرایط را داشته باشند.

ملانوری با اشاره به اینکه عشایر خراسان جنوبی ۱۰درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند، بیان کرد: ما باید به اندازه جمعیت عشایر و نقش مهمی که در امنیت مرزهای استان دارند خدمات شایسته ای به آنان ارائه دهیم.

استاندار خراسان جنوبی همچنین گفت: مذاکراتی در خصوص وضعیت جاده ها و ایلراه ها با رئیس سازمان عشایر صورت گرفته که در این زمینه اقداماتی انجام خواهد شد تا ایلراه ها وضعیت بهتری پیدا کنند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٩ - ١٧:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: