نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سمنان خبر داد:

30میلیارد ریال تسهیلات به عشایر سمنان پرداخت می شود

حمیدرضا حسینی: 30میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد برای خرید گندم و تامین علوفه به عشایر سمنان پرداخت می شود.

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: 30میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد برای خرید گندم و تامین علوفه به عشایر سمنان تا سه ماه آینده پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا حسینی با بیان این که با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود منابع آبی، نقدینگی عشایر با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای خرید گندم و جو علوفه‌ای تامین شد، افزود : تاکنون برای برطرف کردن مشکلات علوفه‌ای عشایر شاهرود، پنج میلیارد ریال تسهیلات پرداخت ‌شده است.

وی بابیان این که یک میلیون لیتر آبرسانی رایگان سیار در سال جاری به مناطق عشایری استان انجام ‌شده است، اظهارداشت: با اجرای این طرح تنش آبی در مناطق کویری و عشایری استان به حداقل رسیده است.

مدیرکل امور عشایر سمنان خاطرنشان کرد : کاهش بارش باران در سال 96 تاثیر بسیار منفی بر منابع آبی عشایر در نقاط مختلف استان داشته است و عمده عشایر شامل عشایر مهدیشهر و شاهرود برای دوره قشلاق در منطقه خارتوران شاهرود مستقر می شوند که بیشتر قنات‌ها و چشمه‌های این منطقه دچار افت آب‌دهی و بحران کم‌آبی است.


حسینی با اشاره به اجرای 19 طرح این اداره کل در سال 96 با محوریت بهسازی و تامین منابع آب، گفت: این طرح‌ها با هدف تامین آب در نقاط مختلف عشایری استان از طریق مرمت چشمه‌ها و قنات‌ها، نوکنی چاه‌های موجود، ایجاد منابع روزمینی و زیرزمینی و انتقال آب به حوزه استقرار عشایر به بهره‌برداری رسیده‌ است.

وی ادامه داد : با توجه به تاثیر خشکسالی و کاهش بارندگی در تامین علوفه از مرداد ماه سال جاری با هدف تامین علوفه، طرح تعلیف دستچین برای رفع این بحران در استان آغاز می شود.

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: در سال 96 یک هزار تُن جو یارانه‌دار و 500 تُن جو مدت‌دار در بین عشایر استان سمنان توزیع شد و تا خرداد 97 نیز 15 هزار و 500 تن علوفه تا پایان دوره قشلاقی عشایر استان به صورت متناوب توزیع می شود. 


  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧ - ١٢:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/01/27 9:5
0
1
با سلام احتراما بنظر میرسد تسهیلات و اعتبارات مذکور درراستای تامین علوفه و نهاده های دامی طرح زنجیره تولید گوشت قرمز و پرواربندی دام عشایر می باشد و طرح موضوع خرید گندم که مصرف انسانی دارد با انها قدری متفاوت می باشد و قاعدتا نباید توامان با خرید جو وسایر نهاده های دامی بیاید.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: