نسخه چاپی


نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

عشایر نمونه کامل اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی هستند

آیت اله علی خاتمی گفت: عشایر حداقل مصرف و حداکثر بازدهی را در کشور دارند و نمونه کامل اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: عشایر حداقل مصرف و حداکثر بازدهی را در کشور دارند و نمونه کامل اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی هستند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، آیت الله علی خاتمی در جلسه شورای عشایری استان زنجان که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و استاندار برگزار شد اظهار داشت: هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی است و عشایر به عنوان تولید کننده بخش قابل توجهی از نیازهای غذایی کشوررا تامین می کنند.

 

وی با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی عشایر کشور، اظهار کرد: جمعیت عشایری با تاریخچه ریشه ‌دار خود، منشا خدمات ارزنده‌ ای بوده و در مقاطع طولانی، اثر گذارترین جمعیت‌ در سرنوشت و تغییر قدرت ‌ها بوده و همواره در مقابل استعمار و ظلم، ایستادگی کرده ‌اند.

 

آیت الله خاتمی با بیان اینکه عشایر در مقابل همه قدرت ‌ها مقاومت کرده و تنها حکومتی که با آن همراهی کرده ‌اند، جمهوری اسلامی است، افزود: عشایر در زمان ستمشاهی، در امنیت نبودند اما با پیروزی انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی ساماندهی شدند.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه‌ حرکت از ییلاق به قشلاق، جزء هویت اصلی زندگی عشایری است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه عشایر نیازمند حمایت هستند لذا باید در جهت اصلاح راه‌ های کوچ‌رو تلاش و مزاحمت‌ هایی که گاهی به این قشر زحمت‌ کش ایجاد می ‌شود با تعامل و مدیریت، رفع شود.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧ - ١١:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: