نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به زنجان:

سیاست سازمان امور عشایر ساماندهی به کوچ و اسکان عشایر داوطلب است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سیاست سازمان در کل کشور ساماندهی به کوچ و اسکان بخشی از عشایر داوطلب است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سیاست سازمان در کل کشور ساماندهی به کوچ و اسکان بخشی از عشایر داوطلب است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی صبح امروز چهارشنبه 22 فروردین ماه در جلسه شورای عشایری استان زنجان با حضور استاندار این استان اظهار داشت: در بحث ساماندهی به کوچ یکی از اهداف جدی ما افزایش بهره وری منابع تولید و اشتغال است.

وی افزود: در این راستا با حکم بند «ب» ماده 52 قانون احکام دایمی، سالانه یک درصد از ورودی به صندوق توسعه ملی برای زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری اختصاص می یابد.

 

قندالی ادامه داد: طی سه سال گذشته 450 میلیارد تومان از این محل به عشایر کشور تخصیص پیدا کرده و براساس شاخص ها بین استان ها توزیع شده است.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: همچنین از محل مدیریت بحران طی سه سال گذشته 400 میلیارد تومان تسهیلات با سود 4 درصد و دور برگشت پنج ساله و ضمانت زنجیره ای در اختیار جامعه عشایری کشور قرار داده شده است.

 

وی گفت: اختصاص این اعتبارات کمک بسیار خوبی به تولیدات عشایری بویژه تولیدات دامی و حوزه گردشگری بوده است.

 

قندالی بیان کرد: خوشبختانه برای اولین بار در طول برنامه های میان مدت، در بند «ب» ماده 6 قانون برنامه ششم، مالیات بر ارزش افزوده شامل جامعه عشایری هم شده است و برآورد می شود سالانه 250 میلیارد تومان از این محل برای عمران و توسعه مناطق عشایری هزینه شود.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: شورای عالی عشایر به عنوان یک شورای قانونی مصوب شورای انقلاب در سال 59 است و هم اکنون این شورا در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی فعال است.

 

وی یادآور شد: جامعه عشایری یک جامعه فرابخشی است و لازم است تمامی دستگاه های ذیربط برای خدمت رسانی به عشایر کشور در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیرساختی ورود پیدا کنند.

 

قندالی افزود: در دولت تدبیر و امید دو مصوبه بسیار خوب در حوزه آموزش و فرهنگ عشایر تصویب شده است و تلاش بر این است که این دو مصوبه در تعامل با دستگاه های اجرایی مطرح و بر اجرای آنها تاکید شود.

  

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و مناطق عشایری نسبتا مرطوبی که دارد، گفت: مناطق عشایری زنجان از ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشت گیاهان دارویی به صورت طبیعی و حتی کشت علوفه در دیم زارهای برخوردار است.

 

وی ادامه داد: همچنین در زمینه تکمیل زنجیره تولید بویژه در حوزه تثبیت ژن چند قلوزایی گوسفند افشار به عنوان یک طرح مطرح در سطح ملی و بین المللی، ظرفیت های بسیار خوبی در استان زنجان وجود دارد که می توان از این ظرفیت در ارتقای بهره وری منابع و افزایش تولید در واحد دامی به خوبی بهره گرفت.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧ - ١٧:٣٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: