نسخه چاپی


معاون استاندار خراسان شمالی:

مشکلات عشایر خراسان شمالی در مراوه تپه حل می شود

مهرداد ابراهیمی گفت: با رایزنی های انجام شده با استانداری استان گلستان مشکلات عشایر خراسان شمالی در مراوه ت÷ه برطرف برطرف می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به بروز برخی مشکلات اجتماعی برای عشایر این استان در مراوه تپه استان گلستان گفت: با رایزنی های انجام شده با استانداری استان گلستان این مشکلات برطرف می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهرداد ابراهیمی اظهار کرد: عشایر این استان در سال های گذشته در مراوه تپه با مشکلات اجتماعی و امکانات خدماتی روبه رو و از آن گلایه مند بودند.

وی افزود: دو هزار خانوار عشایری این استان در فصل پاییز به استان گلستان کوچ می کنند و تا فروردین ماه در مراتع منطقه مراوه تپه مستقر هستند.

ابراهیمی افزود: در نشست های مختلف که با مسئولان سیاسی و امنیتی استان گلستان داشتیم موضوعات و مشکلات مختلف عشایر بررسی و مقرر شده است تا مسائل پیگیری و حل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: مقرر شد مراقبت های لازم امنیتی نیز توسط پاسگاه های آن مناطق انجام شود و با عوامل محلی هم مذاکرده شده تا تدابیر لازم اتخاذ شود.

در خراسان شمالی 2 ایل عشایری در قالب 38 طایفه با 30 هزار و 300 نفر جمعیت در قالب پنج هزار و 350 خانوار با 750 هزارراس دام زندگی می کنند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - ٠٩:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: