نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران: اعلام کرد:

70 هزار خانوار عشایری تا 5 سال آینده از انرژی های نو بهره مند می شوند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تا 5 سال آینده 60 تا 70 هزار خانوار عشایری کشور از انرژی های پاک بهره مند می شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: استفاده از انرژی های پاک در مناطق عشایری کشور آغاز شده و تا پنج سال آینده 60 تا 70 هزار خانوار در مناطق عشایری از انرژی های پاک(خورشیدی و بادی) بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرمعلی قندالی سه شنبه 23 آبان در حاشیه گردهمایی سراسری روسای عمران و امور زیربنایی ادارت کل امور عشایر کشور اظهار داشت: از برنامه های مهم سازمان امور عشایر ترویج استفاده از انرژی های نو و پاک در زمینه روشنایی و پخت و پز در مناطق عشایری است.

وی بیان کرد: 1400 پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی و ملی در سطح مناطق عشایری کشور در حال اجراست.


قندالی افزود: این طرح ها در دو بخش ساماندهی به کوچ و اسکان در زمینه زیرساختی، تامین آب کشاورزی، دام و عشایر، راه سازی و ابنیه فنی راه های مناطق عشایری، تامین سوخت های فسیلی، انرژی های بادی و خورشیدی و آموزش و ترویج است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: در مجموع 210 میلیارد تومان برای طرح های یاد شده هزینه می شود تا بتوان خدمات شایسته ای به مناطق عشایری ارائه کرد.

وی با بیان اینکه تراکم جمعیت روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان نسبت به جمعیت شهری بیشتر است، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ها و حضور در این مناطق باید بیشتر شود تا نگاه ها به این منطقه معطوف گردد.

قندالی گفت: در سال جاری منابع خوبی برای عشایر از سوی دولت در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به اختصاص 350 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان برگزاری جلسه تخصصی و دوره آموزشی "مدیریت پیمان و نظارت کارگاهی" با حضور روسای ادارات عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر سراسر کشور را در اجرا و نظارت پروژه ها را مفید ارزیابی کرد و افزود: یکی از اهداف این گردهمایی ها هم افزایی برای تخصیص منابع برای توسعه مناطق عشایری است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - ٠٩:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: