يکشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٦  |  
سومين نمايشگاه توانمندي هاي روستاييان و عشاير كشور 15 تا 18 اسفند در نمايشگاه بين المللي تهران برگزار مي شود.
اخبار > نخستين مجتمع گردشگري عشايري در فارس راه اندازي مي شود


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام سازمان امور عشاير ايران خبر داد:

نخستين مجتمع گردشگري عشايري در فارس راه اندازي مي شود

قائم مقام سازمان امور عشاير ايران از راه اندازي نخستين مجتمع گردشگري و توريستي عشايري كشور  با مشاركت اتحاديه تعاوني هاي عشايري فارس و بخش خصوصي در استان فارس خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، شاهپور علايي مقدم امروز شنبه 20 آبان در نشست با سرمايه گذار راه اندازي نخستين سايت عشايري كشور اظهار داشت: استان فارس به عنوان پايتخت عشايري كشور از استعداد هاي زيادي در بحث گردشگري عشاير برخوردار است.

وي با اشاره به اينكه تنوع بخشي به مشاغل عشاير از سياست هاي اصلي سازمان امور عشاير است، بيان داشت: راه اندازي نخستين سايت گردشگري و توريستي عشايري در استان فارس بايد الگويي براي تمام استان ها و مناطق عشايري كشور باشد لذا لازم است طوري برنامه ريزي و عمل شود تا راه اندازي  اين سايت منجر به شكست و نهايتا نااميدي ساير كارآفرينان و سرمايه گذران در اين حوزه نشود.

علايي مقدم با بيان اينكه يكي از سياست هاي سازمان امور عشاير ايران در بخش ارز آوري براي كشور، توجه به بوم گردي و گردشگري عشاير است، ابراز داشت: بايد بتوانيم در طول برنامه ششم توسعه حداقل 20 سايت بوم گردي عشايري  را در كشور با توجه به آداب و رسوم بومي عشاير هر منطقه راه اندازي و معرفي كنيم.

وي گفت: هدف ما در طول برنامه ششم اين است كه درآمد عشاير را به دو برابر مقدار كنوني افزايش دهيم  و يكي از برنامه هاي سازمان امور عشاير توجه به بحث گردشگري عشاير است تا از طريق تزريق تسهيلات كم بهره  و حمايت از سرمايه گذران، گردشگري عشاير را رونق دهيم تا  عشاير براي امرار معاش فقط متكي به دامداري نباشند.

قائم مقام و معاون توسعه و امور زيربنايي سازمان امور عشاير ايران ضمن تاكيد بر استفاده از ايده هاي نو و افراد مختصص در حوزه گردشگري عشايري، اظهار داشت: سازمان امور عشاير ايران حمايت ها و پشتيباني هاي لازم را از سرمايه گذران در اين بخش انجام مي دهد و با انجام مطالعات راه اندازي سايت هاي بوم گردي عشايري، كمك هاي لازم را به  سرمايه گذاران و كارآفرينان اين حوزه انجام مي دهد.

در اين نشست، مدير راه اندازي مجتمع گردشگري و توريستي عشايري استان فارس نيز با قدرداني از حمايت هاي سازمان امور عشاير، گفت: با راه اندازي اين سايت براي 50 تا 70 نفر ايجاد اشتغال مي شود.

وي اظهار اميدواري كرد فاز اول اين پروژه تا اواسط آذر ماه امسال راه اندازي شود.

 


٢٢:٠٤ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٠٨    /    تعداد نمایش : ١٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک