نسخه چاپی


پس از پنج سال توقف انتشار

فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب به زودي منتشر مي شود

قائم مقام سازمان امور عشاير ايران با تاكيد بر ضرورت چاپ منظم فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب، تصريح كرد: بايد سطح فصلنامه از علمي ـ اطلاع رساني به علمي ـ پژوهشي ارتقا يابد.

دومين نشست شوراي روابط عمومي سازمان امور عشاير ايران امروز شنبه 20 آبان به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص چاپ مجدد فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب و همچنين تعامل بيشتر با رسانه ها بويژه رسانه ملي در خصوص انعكاس مسائل مربوط به جامعه عشايري كشور برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، شاهپور علايي مقدم، قائم مقام سازمان امور عشاير ايران رئيس اين نشست در سخناني با تاكيد بر ضرورت چاپ منظم فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب، تصريح كرد: بايد پيگيري كنيم سطح فصلنامه از علمي ـ اطلاع رساني به علمي ـ پژوهشي ارتقا يابد.

وي همچنين بودجه ريزي در روابط عمومي ها را با اهميت دانست و تاكيد كرد: بايد بودجه سالانه روابط عموي ها مشخص باشد تا بر اساس آن بتوانند فعاليت هاي سالانه خود را برنامه ريزي و اجرا كنند.

در اين نشست همچنين اعضا در خصوص تعامل و  ارتباط موثرتر با خبرگزاري ها و صدا و سيما براي پوشش هر چه بيشتر مسائل مربوط به جامعه عشايري كشور بحث و تبادل نظر كردند و  تصميماتي در  اين خصوص اتخاذ شد.

گفتني است، فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب ارگان رسمی سازمان امور عشایر ايران است كه نام آن از اين سخن تاريخي حضرت امام خمینی(ره): «عشایر ذخایر انقلابند» الهام گرفته شده است. این فصلنامه يكي از قديمي ترين نشريات در حوزه عشایر است كه انتشار آن از سال 1366 آغاز و تا تابستان سال 1391، 57 شماره از آن منتشر شده بود اما از آن زمان تا كنون به دلیل محدودیت‌های مالی چاپ آن متوقف شده است.

فصلنامه عشايري ذخائر انقلاب، تنها جريده در حوزه عشایری کشور به شمار می‌رود كه به عنوان نشريه اي نخصصي برای ارائه دیدگاه‌ها، نظریات و تعامل میان صاحب‌نظران در حوزه عشایری مورد توجه بوده است. انتقال یافته‌های نوین علمی در حوزه عشایر، اعتلای دانش و پژوهش در موضوعات مرتبط با عشایر، بسترسازی مناسب برای نقد و بررسی وضعیت ساماندهی به عشایر، معرفي و شناساندن جامعه عشایری كشور و انعکاس مسائل و مشكلات آنان به سیاستگذاران، برنامه ريزان و تصميم گيران از اهداف انتشار مجدد اين فصلنامه است.

 

 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦ - ١٩:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/08/29 9:46
0
0
با سلام و احترام ارتقاء سطح نشریه به علمی - پژوهشی اقدام بسیار خوبی است و جای تقدیر و تشکر دارد پیشنهاد می شود در صورت امکان در خصوص جمله منتسب به حضرت امام که برای عنوان نشریه و مناسبت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد کمی مداقه شود، چون به نظرم عین جمله ایشان این است: عشایر خزائن مملکتند، نه عشایر ذخایر انقلابند. متشكرم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: