نسخه چاپی


قائم مقام سازمان عشایر ايران خبر داد:

204 شرکت تعاونی عشایری در کشور فعاليت مي كنند

شاهپور علايي مقدم گفت: در حال حاضر 22 اتحادیه استانی و 204 شرکت تعاونی عشایری در کشور فعاليت دارند که امورات مربوط به جامعه عشایری را انجام می دهند.

قائم مقام سازمان امور عشایر ايران گفت: در حال حاضر 22 اتحادیه استانی و 204 شرکت تعاونی عشایری در کشور فعاليت دارند که امورات مربوط به جامعه عشایری را انجام می دهند . 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، شاهپور علايي مقدم امروز چهارشنبه 17 آبان در ديدار  مشترك با رئيس سازمان برنامه و بودجه و رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين در سخناني اظهار داشت: عشایر کوچنده در مسایلی همچون سوخت رسانی، آبرسانی خدمات بهداشتی و درماني، و انرژی های نو نیازمند خدمات رسانی بهتری هستند که باید گام های مثبتی در این راستا برداشته شود

وي بيان داشت: در کل کشور سهم اعتبار روستایی 90 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این میزان اعتبار برای جامعه عشایری 500 میلیارد تومان است که این اعتبار می تواند در ارتقاء معیشت قشر عشایر تاثیر گذار باشد.

علايي مقدم گفت: برای استان قزوین در مرحله اول 4 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی و تولید بیشتر عشایر استان تخصیص داده شده است .

قائم مقام سازمان امور عشاير ايران خاطرنشان كرد: عشایر نقش مهمی در توسعه صنایع دستی دارند بطوریکه توليد 35 درصد صنایع دستی کشور توسط اين قشر صورت مي گيرد که می تواند در درآمد زایی و اشتغال آنان موثر باشد .

وي اضافه كرد: در حال حاضر میانگین درآمد عشایر یک میلیون و 100 هزار تومان است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و حمایت های همه جانبه از این قشر زحمت کش، تا پایان برنامه ششم این میزان درآمد به دو برابر افزایش یابد .

بر اساس اين گزارش، معاون توسعه و امور زيربنايي سازمان امور عشاير ايران همچنين در سفر  يكروز خود به استان قزوين در ديدار با فرماندار اين استان ابراز داشت: در دولت تدبیر و امید فرصت بسیار خوبی برای خدمت به عشایر کشور فراهم شده است.

علایی مقدم گفت: تخصیص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر، فرصتی استثنایی برای خدمت رسانی به این قشر مولد است.

وي با بيان اينكه قزوین یکی از استان های با پتانسیل بالا در تولید و فرآوری گیاهان دارویی است، افزود:  طبیعت قزوین مستعد بوم گردی و جذب گردشگر است.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران همچنين در اين ديدار حمایت از اشتغال زنان عشایری برای افزایش تولید در مناطق عشایری را ضروری دانست.

ديدار قائم مقام سازمان امور عشاير ايران با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، و رئيس جهاد كشاورزي قزوين


ديدار قائم مقام سازمان امور عشاير ايران با فرماندار قزوين

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦ - ١٩:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: