نسخه چاپی


معاون وزير آموزش و پرورش خبر داد:

مدارس شبانه‌روزی‌ دختران عشایري افزايش مي يابد

معاون وزير آموزش و پرورش از تلاش اين وزارتخانه برای افزایش مدارس شبانه روزی براي دختران عشایری در مقطع متوسطه خبر داد.

معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش از تلاش اين وزارتخانه برای افزایش مدارس شبانه روزی در راستای بالا بردن پوشش تحصیل دختران عشایری در مقطع متوسطه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، رضوان حکیم زاده درباره روند ارتقای کیفیت آموزش در جمعیت دانش آموزی عشایري كشور اظهار کرد: یکی از اهداف ما در این بخش این است که فرصت ادامه تحصیل را برای دختران عشایری فراهم کنیم.

 

وي با اشاره به رايگان بودن پیش‌دبستانی برای عشایر و دو زبانه‌ها، گفت: به سمتی حرکت می‌کنیم تا امکانی فراهم شود که معلمان دلسوز  در کنار دانش آموزان خود در کلاس‌های چندپایه، نوآموزان را هم پذیرا باشند و اینگونه بتوانیم پوشش تحصيلي پیش دبستانی ها را افزایش دهیم.

حكيم زاده افزود: با توجه به شرایط خاص ممکن است این دختران تنها در دوره ابتدایی حضور داشته باشند اما حضورشان در دوره متوسطه منوط به وجود برخی مدارس شبانه روزی است لذا يكي از اقداماتی که پیگیری می‌کنیم ایجاد مدارس شبانه روزی‌ایی است که دختران عشایري با توجه به شرایطشان بتوانند تا پایان دوره متوسطه در آن تحصیل کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رویکرد فعلی ما افزایش مدارس شبانه روزی برای دختران عشایري است، گفت: در همين راستا  اخیرا در استان خراسان شمالی یک مدرسه‌ شبانه روزی افتتاح شد.

وی ادامه داد:  تقاضای ما افزایش بودجه برای مناطق مرزی است و امیدواریم با دریافت اعتبارات ویژه شاهد افزایش پوشش تحصیلي دانش آمزان عشايري باشیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦ - ١٣:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: