يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧  |  
رئيس سازما امور عشاير در ديدار با رئيس مركز آمار ايران : آمار دقيق نياز اصلي برنامه ريزي براي جامعه عشايري كشور است.
اخبار > اقیانوس بزرگ اقتصاد کشور روستائیان و عشایر هستند


نسخه چاپی نسخه چاپی

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری:

اقیانوس بزرگ اقتصاد کشور روستائیان و عشایر هستند

سید ابوالفضل رضوی در همایش روستا و عشایر گفت: اقیانوس بزرگ اقتصاد کشور روستائیان و عشایر هستند که باید به آنان توجه لازم شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه مسئله دهیاران یکی از مشکلات مهم روستایی کشور به حساب می‌آید، گفت: با وجود دستور رئیس جمهور، سازمان اداری استخدامی کشور برای ایجاد امنیت شغلی دهیاران اقدامی انجام نمی‌دهد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سید ابوالفضل رضوی در همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار کرد: امسال چهارمین سالی است که همایش ملی روز روستا با حمایت معاون اول رئیس جمهور برگزار می‌شود و توصیه وی این بوده که این مراسم با برنامه‌ریزی دقیق و با سرعتی مناسب برای روستائیان و عشایر کشور برگزار شود.

 

رضوی ادامه داد: در همایش ملی روز روستا و عشایر کشور از تمامی روستاهای کشورمان یک نفر به عنوان عضو شورای روستا، یک نفر دهیار و یک نفر از فارغ‌التحصیلان فوق‌لیسانس به بالا در این همایش دعوت شده است.

 

وی افزود: در ماده 19 قانون برنامه توسعه بر اختصاص صددرصدی اعتبارات روستایی تاکید شده است به همین منظور از سازمان برنامه و بودجه خواستیم که ارتباطات روستا را در تمامی دستگاه ها به صورت کامل تخصیص دهد تا از این طریق قانون اجرایی شود.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: مسئله استخدام دهیاران یکی از مشکلات روستائیان به حساب می‌آید. دهیاران در روستاها مدیران توسعه روستایی هستند اما با وجود دستور رئیس جمهور سازمان اداری استخدامی کشور کاری برای امنیت شغلی دهیاران انجام نمی‌دهد.

 

رضوی تصریح کرد: در صورتی که برنامه‌ای برای توسعه روستاها داریم که چنین نیز هست باید برای رسیدن به نرخ رشد 8 درصدی تلاش کنیم که روستائیان سربازان جبهه اقتصاد کشور و تولیدکنندگان بزرگ به حساب می‌آیند بنابراین نیاز است که دهیاری‌ها به صورت یک سازمان متشکل برای رسیدن به این اهداف مورد استفاده قرار گیرند.

 

رضوی با بیان اینکه نظام برنامه‌ریزی کشور نظام بزرگ‌گرا و شهرگراست و روستاگریز است، گفت: در صورتی که بخواهیم قبول کنیم که اقیانوس از قطرات آب است باید بپذیریم که اقیانوس بزرگ اقتصاد کشور نیز همان روستائیان و عشایر است که باید به آنها توجه لازم شود.

 

وی اظهار داشت: در طرح مشترک با ستاد کل نیروهای مسلح کشور قصد داریم از سربازان برای آمایش کشور استفاده کنیم به همین منظور سربازان مشمول در مقاطع فوق‌لیسانس و دکترا از روستاهای کشور برای این طرح به کار گرفته خواهند شد.

 

رضوی با بیان اینکه 2600 دهستان در کشور وجود دارد گفت: در هر یک از آنها حدود 24 روستا وجود دارد که با هماهنگی وزارتخانه‌های مختلف مجتمع‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی و فرهنگی در تمام آنها ایجاد خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک