پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧  |  
رئیس سازمان امور عشایر ایران: امسال حداقل 500 هزار تن علوفه برای دام عشایر مورد نیاز است.
اخبار > عشایر باید بیشتر از گذشته مورد حمایت و توجه قرار بگیرند


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:

عشایر باید بیشتر از گذشته مورد حمایت و توجه قرار بگیرند

علی وقف چی گفت: اعتقاد دارم عشایر بهترین اقشار کشور هستندو حمایت از آنها باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی وقف چی، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان امور عشایر کشور اظهار داشت: متاسفانه در کشور به تولیدکنندگان واقعی چندان بها داده نشده است.

 

وی با بیان این‌که هزینه زندگی عشایر و روستاییان بسیار بالاست، گفت: نیاز امروز کشور به امنیت غذایی که مقدمه امنیت نظامی است، ایجاب می‌کند از جامعه عشایری کشور حمایت بیشتری شود.

 

وی با اشاره به این‌که باید نگاه جامعی به بحث عشایر در کشور شود، ادامه داد: باید به بحث‌های بهداشتی، تولیدی و رفاهی عشایر بیش از همیشه توجه و مشکلات آنان به طور اساسی مرتفع شود.

 

وقف چی از تشکیل فراکسیون فرش و صنایع دستی ایران در مجلس خبر داد و تصریح کرد: ارائه فرهنگ و هویت ایرانی به دنیا از طریق فرش و صنایع دستی از بهترین و موثرترین مسیرها است و عشایر می‌توانند در این مسیر نقش انکارناپذیری را ایفا کنند.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان‌ این‌که مجلس آمادگی کامل برای بررسی و رفع مشکلات عشایر را دارد، پیشنهاد کرد که نمایشگاه توانمندی‌های عشایر کشور در مجلس برگزار شود تا نمایندگان مردم در مجلس بیشتر با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این قشر مولد و موثر در کشور آشنا شوند.

 

در این دیدار که مدیر حوزه ریاست، معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی امور عشایر و مدیرکل دفتر برنامه و بودجه سازمان امور عشایر نیز حضور داشتند، رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به نقش و کارکردهای اقتصادی و فرهنگی عشایر گفت: توجه به عشایر متناسب با نقش آنها در تولید، اقتصاد، فرهنگ و امنیت کشور نبوده است.

 

کرمعلی قندالی اظهار داشت: عشایر به دلیل محدودیت‌های زیاد، نتوانسته‌اند در برنامه‌ریزی‌ها، سهم خود را به اندازه تاثیرگذاری‌شان دریافت کنند و به همین دلیل جزو محروم‌ترین اقشار کشور به شمار می‌آیند.

 

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص اختصاص 30 درصد منابع مالیات بر ارزش افزوده به عشایر و روستائیان، تصریح کرد: این مصوبه و نیز اعتباراتی که به منظور جبران خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی و همچنین تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار جامعه عشایری قرار می‌گیرد، در بهبود و تقویت نقش تولیدی عشایر و رفع مشکلات آنان بسیار موثر خواهد بود.

 

رئیس سازمان امور عشایر در پایان از همکاری، توجه و مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جامعه عشایری کشور تقدیر کرد.


١٢:١٢ - شنبه ١١ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٤٢١٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک